Ben Kimim

Sema Yıldırım ; lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi bölümünde (1994) tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı ünvanını almıştır. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Eğitim sektöründe önce öğretmen sonra yöneticilik statüsünde uzun yıllardır çalışmaktadır.

2013 yılında başladığı Profesyonel Yaşam ve İlişki Koçluğu eğitimlerini; ICF lisanslı Sola UnitasCoach Academy’den almıştır.

Sema’nın  yolculuğunun önemli duraklarından biri olan Koçluk, onun kendi hayatını adadığı alanlarda nasıl daha verimli ve üretken olabileceğini anlamasını sağlamıştır.

Kültürü , dini, dili, ırkı ne olursa olsun önce “İnsan” a ve özellikle “Kadına ve Çocuğa” dair ne varsa büyük merak ve ilgi duymaktadır. Bu merak ve ilgi, toplumsal-bireysel ilişkilerde ve sistemlerde Kadın ve Çocuk yaşamını güçlendiren ve engelleyen faktörler üzerine çalışmasını sağlamıştır.

Koçluk yolculuğunda;Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi çatısı altında hem bireysel hem kurumsal eğitimler ve koçluk seansları vermekte, Pakuapsikoloji.com, Sola Unitas.com ve İzotomi.com  web sitelerinde makaleler yazmaktadır.

2006 yılından beri; hayatına katılan yazma serüveni ile şiirler, hikayeler, makaleler ve romanlarla hayata karşı yeni bir bakış açısına ve kendini ifade etmenin farklı yollarına sahip olmuştur.

Sema’nın Vizyonu ;

KADINLARIN VE ÇOCUKLARIN FİZİKSEL, DUYGUSAL, ZİHİNSEL VE EN ÖNEMLİSİ RUHSAL ÖZGÜRLÜKLERİNİ YARATMALARINA GİDEN YOLU AÇMAYA HİZMET ETMEKTİR !

3062 Toplam 1 Bugün